Avustralya Yol Günlükleri-2 Uzo İle Başlayan Sabah

Avustralya’ya geldiğimizden beri ilk kez dün akşam kalacak bir yer bulamadığımız için arabada yattık. Hava biraz soğuktu ama gün boyu uzun yol gelip, üstüne bir de şehirde yürüyüş yapınca erkenden uyku moduna geçtik park ettiğimiz botanik bahçesinin otoparkında.

Adelaide’a gelmeden iki gün önce Interrail Turkiye sayfasında Adelaide şehrinde bizi ağırlayacak birileri olup olmadığını sormuştum. Sayfaya üye arkadaşlardan Levent mesaj gönderdi. Daha önce kendisi üç ay bu şehirde kalmış ve bir kaç tanıdık arkadaşı varmış. Ve ne oldu biliyor musunuz? Levent’in buradayken yanında kaldığı aile bizi iki gün ağırlayabileceğini söyledi. Sabah uyandığımız parkta kahvaltı yaparken, Yvonne’den mesaj geldi: “Ne zaman isterseniz bize gelebilirsiniz” diyordu.

Taaa uzaklardan hiç tanımadığımız bir genç adam bize kalmamız için yer bulmuştu Adelaide’da. Ki Port Fairy’de birlikte kaldığımız Suzi ve Volkan’a da aynı şekilde ulaşmıştık hatırlarsanız, başka bir güzel kalpli kızın, Eda’nın Amerikalardan olaya el atmasıyla.

Daha eve ilk geldiğimiz andan itibaren bize çok sıcak davrandı  Yunan asıllı Avustralyalı çift.  Evin babası George biraz sohbetten sonra bize şu meşhur Yunan rakısı uzodan ikram etti. Yahu daha sabah içilir mi demeye kalmadan doldurmuştu shot bardaklarını. Güne oldukça keyifli başladık bu sempatik aile ile.  George o gün bir kaç saat boş vakti olduğunu ve eğer istersek bize gezdirebileceğini söyledi şehirde. Böyle gökten zembille önümüze düşen fırsatlar sayesinde şehri gezmek çok güzel oluyor. Birlikte şehri gezdikten sonra sürekli gittikleri bir Vietnam restaurantında öğle yemeği yiyip ayrıldık. George işe gitti, biz Adelaide’ı gezmeye devam ettik.

ausm

Bu evde kaldığımız iki gün oldukça keyifli geçti. Bütün aile ile tanıştık.  Evin annesi Yvonne  işe gitmeden bizim için kahvaltıyı bile hazırlayıp öyle gidiyordu sabahları.  İnsanın çoğu zaman yakınlarından bile göremeyeceği bu sıcak ortamı bir yabancıdan görmek beni artık şaşırtmıyor. Dünya hala iyi kalpli ve güzel insanlarla dolu tersini düşünenlerin aksine.

Hayatın hep iyileri karşınıza çıkarması dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir